Resultater


2017

Damer:

1. "Havfruene" - fra Sjøfartsdirektoratet - 6.19

2. Stjernene – 7.03

3. Condor - butikkdamene med Bua som cox - 7.40



Herre Racer:

1. 
Strandlinjen Bryggeri og Roklubb - 4.58

2. Brannvakta  - 4.59

3.  Steinerskolens herrelag  5.00


Herrer:

1. 
"Blodårene" - Hjertelaget - 6.04

2.  Cho & Co - 6.16

3. Team Roar - 6.40 


Blandingslag:

1. Haugaland klatrelag - 6.14

2. Tide ro 1 - Tide buss - 6.28

3. Condor 2 – 6.29

4. Tide ro 2 - Tide buss - 6.53

5. Grunderloftet - 7.01


Hedersprisen:

Stjernene – 7
.03



2016


Damer:

1. "Havfruene" - fra Sjøfartsdirektoratet - 6.50

2.
Stjernene – 7.16

3. Condor - butikkdamene med Bua som cox -
 8.58



Herre Racer:

1. Brannvakta - 5.00

2. Vico Gym & Friskotek - 5.09

3. Strandlinjen Bryggeri og Roklubb
5.13


Herrer:

1. Steinerskolens herrelag - 5.48

2. "Blodårene" - Hjertelaget - 6.27 


Blandingslag:

1. Tidero  - Tide buss - 6.32

2. Knutsen O`hoy – 7.17


Ungdom:

1. Sildaboys – 6.49


Hedersprisen:


Røde Kors omsorg med 7 innvandrere fra Eritrea –
6.44



2015


Dame Racer:

1. Steinerskolens damelag - 5.49

Damer:

1. "Havfruene" - fra Sjøfartsdirektoratet - 6.33

2. Condor - butikkdamene med Bua som cox - 7.33


Herre Racer:

1. Brannvakta - 4.52

2. Vico Gym & Friskotek - 5.03

Herrer:

1. Strandlinjen Bryggeri & Roklubb - 5.39

2. Steinerskolens herrelag - 6.00

3. Deep Ocean - 6.04

4. Manti vinklubb - 6.09

5. "Blodårene" Hjertelaget - 6.14 (gjennomsnittsalder 69 år!)

6. Trygdesnylterene - 6.24

7. Knutsen Oh HOY - 6.58

8. "Studkick" på eventyr - 7.12

9. "Frelsens hær" Frelsesarmeen - 7.43


Blandingslag:

1. "Salig blanding" Kirkens bymisjon - 6.30

2. Tide buss - 6.44


Trygdesnylterene vant prisen for beste innslag (egen jury)
- gavekort fra Haugesundnytt og Egon på kr. 2000,-



2014


Dame Racer:

1. Steinerskolens damelag - 5.41

Damer:

1. "Havfruene" Sjøfartsdirektoratet - 5.54


Herre Racer:

1. "Utakt" - 4.56

2. "Vicos" rolag - 5.02

Herrer:

1. Brannvakta, brannstasjonen - 5.20

2. Steinerskolens Herrer - 5.39

3. Sjøfartsdirektoratet Herrer - 5.41

4. "Manti" vinklubb - 6.07

5. HSH "Team Murings" - 6.14

6. HSH "Really Fast Team" - 6.32

7. HSH "Canadanserne" - 6.33

8. HSH "Team Berzerk" - 6.52


Blandingslag:

1. Tide buss`rolag - 6.02

2. HSH "Øl after row" - 6.54

3. "Condor" - 7.25



2013


Dame Racer

1. Steinerskolens damelag - 5.49


Damer:

1. "Havfruene", Sjøfartsdirektoratet - 6.09

2. Rotehuene - 6.40


Herrer Racer

1. Uttakt - 4.59


Herrer:

1. Vico – blå/gul båt - 5.21

2. Sjøfartsdirektoratet herrer - 5.37  

3. The Leauge og extraordinary
    Gentlemen – grønn  båt - 5.40

4. Steinerskolen herrer - 6.05

5. Manti Vinklubb - 6.08

6. NITO - 6.23

7. HSH Nautikk - 6.34


Blandingslag: 

1. Studentenes idrettslag - 5.42

2. Tide – ro - 6.23

3. Condor - 6.38

4. «Studkick» - 6.43

5. «Stødden» - 7.10

6. Haugaland Kunstverk - 7.26

 


 

2012


Damer Racer:

1. Steinerskolens Damelag - 6.07

 

Damer:

1. Havfruene fra Sjøfartsdirektoratet - 6.21

2. "Gilli Gilli" fra Gilli Gym på - 7.04


Herrer Racer:

1. "Utakt" (vinnere flere år på rad) - 4.55

2. Deloitte – Bedriftslaget - 5.32


Herrer:

1. Bakarøyrampen - 5.51

2. Steinerskolens Herrer - 6.00

3. "Byduene" - 6.04

4. Manti Vinklubb - 6.19

5. "Vannvogna" fra HSH Nautikk - 7.02

 

Blandingsklassen:

1. Studentersamfunnet "Stødden" - 6.18

2. DNB - Bankens blandingslag - 6.27




2011


Damer Racer:

1. Steinerskolens Quinder – 5.45


Damer:

1. Havfruene fra Sjøfartsdirektoratet - 6.36

Herrer Racer:

1. Utakt – rød/blå båt – tid 4.49

2. Steinerskolen herrer – blå gul 4.57


Herrer:

1. Fuego RUE – gul båt – 5.31

2. Deep Ocean – rosa - 5.48

3. Gabbaguttane grønn - 5.57

4. Magnus Hope as grønn  - 6.02


Blandingslag:

1. «Lynet» Høgskolen Stord/Haugesund – gul 6.06

2. Haugesund AP lilla - 6.39

3. Strandgaten 226 blå - 7.00


Ungdomslag:

1. Haugaland A.U.F. blå båt - 8.03

 




2010


Herrer

1.Steinerskolens herrelag  - 5.34

2. Helgevoll fosser frem - 6.03

3 ”Bytrynene” - 6.14

4. Røde Korps Hjelpekorps - 6.25


Herrer Racer

1. ”Utakt” - 5.38


Damer

1. ”Havfruene” fra Sjøfartsdir. - 6.11

2.Helse og forebygging – HK  - 6.56

3 ”Kanuttene” Rossabø skole - 7.02

Damer Racer

1. Steinerskolen sitt damelag - 5.45


Blandingslag

1. Haugesund Arbeiderparti - 6.20

2 ”Kompani Sjøsprøyt” - 6.50


Ungdomslag

1. ”Vikingane” - 5.38


Premie for beste innslag gikk til "Kompani Sjøsprøyt".



2009


Herre Racer:

1. Utakt - 5.19  (vinnere også i 2007 og 2008) 
2. Steinerskolen - 5.40


Dame Racer:

1. Steinerskolens damelag - 5.54 (vinnere også i 2007 og 2008)
 
Herrer:

1. Skippertak HSH - 5.38
2. Magnus Hope AS - 6.29 
3. Sjøfartsdirk - 6.46 
4. Team Lighting - 6.53 
5. Likestillingsbåten - 7.39


Damer 

1. Havfruene – Sjøfartsdirk. - 6.24
2. Helsebygging HK _ Fyso/Ergo - 7.24 
4. 6 røde og 1 blåruss - 7.39 

 

Blandingslag 

1. Vikingane - 7.13 
2. Haugesund AP - 7.36




 
 

Tide buss - 6.44